DOVOLENÁ  15.7. 2024 - 28.7.2024  DOVOLENÁ

Nejlepší koupelnová zrcadla aneb jak vybrat vhodné zrcadlo do koupelny?

Zrcadla se v koupelně řadí mezi základní vybavení. Jedná se o podstatný prvek ovlivňující vzhled celé koupelny. Výběr vhodného koupelnového zrcadla proto rozhodně není dobré podceňovat. Mezi kterými koupelnovými zrcadly můžete vybírat a jaké se do vaší koupelny bude nejlépe hodit?

Zrcadlo v koupelně má hned několik funkcí

Koupelnové zrcadlo rozhodně neslouží jen ke kontrole našeho vzhledu. Hodí se také k optickému zvětšení prostoru, vytvoření příjemné atmosféry a doladění celé místnosti. Předtím, než tedy začnete nové zrcadlo do koupelny vybírat, si odpovězte na tyto důležité otázky. Kde bude zrcadlo umístěno? Jak velké může maximálně být? Kde bude v koupelně umístěno osvětlení? Jak bude celá koupelna zařízena?

 

Máte-li v plánu vyměnit staré zrcadlo za nové, určitě popřemýšlejte, co vám na tom původním vadilo a co ideálně očekáváte od nového.

 

TIP: Odkládáte si v koupelně šperky? Podívejte se, jak správně uchovávat bižuterii.

Typy koupelnových zrcadel

V současnosti máte k dispozici skutečně širokou nabídku koupelnových zrcadel jako například:

  • jednoduchá zrcadla bez rámu,
  • zrcadla s ozdobným rámem,
  • oválná i obdélníková zrcadla,
  • koupelnová zrcadla s LED osvětlením,
  • nemlžící koupelnová zrcadla,
  • zrcadla se skříňkou nebo poličkou.

Koupelnová zrcadla s LED osvětlením

Při výběru nového zrcadla do koupelny se hned na začátek zaměřte na to, zda chcete, aby disponovalo LED světlem. Zrcadla s osvětlením jsou praktická, moderní a hodí se téměř do všech koupelen. Velkým benefitem koupelnového zrcadla s osvětlením je, že nevrhá stíny jako centrální osvětlení. To ocení zejména ženy během líčení, neboť mají dokonale nasvícený obličej a viditelný každý jeho detail. Stejně tak ho ale využijí i muži během holení. Koupelnová zrcadla s LED svícením jsou zkrátka trendem, který perfektně padne do každé koupelny.

 

Zrcadla do koupelny s LED osvětlením z našeho e-shopu můžete snadno ovládat pomocí senzoru pohybu, který automaticky rozsvítí zrcadlo ve chvíli, kdy zaznamená pohyb. Je to snadné, praktické a velice pohodlné. Případně je možné si nastavit intenzitu osvětlení pomocí dotykových tlačítek, která jsou rafinovaně schovaná v rámu zrcadla.

 

Nástěnná podsvícená zrcadla jsou nejen praktickým pomocníkem každé koupelny, ale navíc vás také okouzlí svým designem. Všechna námi nabízená koupelnová zrcadla s osvětlením mají kvalitní sklo a pevný, odolný rám, díky čemuž vypadají opravdu elegantně a stylově.

Jak velké by mělo koupelnové zrcadlo být?

Nejprve si změřte, kolik prostoru můžete zrcadlu vyhradit. Existuje jedno nepsané pravidlo, které říká, že by koupelnové zrcadlo mělo být o přibližně 10 centimetrů užší než plocha/deska/umyvadlo, nad kterými bude viset. Extra široká zrcadla nevypadají moc dobře a vytváří zvláštní optický dojem.

Umístění zrcadla v koupelně

Jak vysoko zrcadlo v koupelně umístit? Při řešení této otázky je třeba zvážit, kdo bude zrcadlo nejvíce využívat. Koupelnové zrcadlo musí být totiž umístěno tak, aby si ten nejmenší při pohledu do něj nemusel stoupat na špičky, a naopak největší člen rodiny se před ním nemusel zbytečně hrbit. Pokud s vámi domácnost sdílí děti, i ony se v něm musí pohodlně vidět. Je proto lepší pověsit zrcadlo o něco níže a vsadit na vyšší model.

Kolik koupelnových zrcadel pořídit?

Do většiny koupelen stačí jedno zrcadlo. Pokud však máte dvě umyvadla, doporučujeme pořídit dvě oddělená zrcadla. Jeden velký monolit by mohl zbytečně působit jakýmsi pohlcujícím a nepříjemným efektem. 

 

Trendy poslední dobou bývá také několik menších zrcadel poskládaných do mozaiky či více volně visících zrcadel. Je vždy na vás, co do své koupelny vyberete, abyste se v ní cítili co nejlépe. Veškeré trendy a doporučení jsou jedna věc, vždy by však měla zvítězit vaše intuice a vlastní pocit.

Bezdoteku.cz na FAVI.cz