Zboží objednané do 11:00 v pracovní den, expedujeme následující pracovní den. 28.5.2024-3.6.2024 DOVOLENÁ

Jak správně uchovávat bižuterii? S kvalitní šperkovnicí to bude hračka

Pořídila jste si nové náušnice či řetízek, ale máte strach, že okolní vlivy s ním udělají své? Tak právě pro vás přinášíme tipy a rady, jak správně pečovat o bižuterii, aby vydržela jako nová co nejdéle a kde ji ideálně uchovávat. Možností máte hned několik. Stačí si pouze vybrat.

Jak správně pečovat o bižuterii?

Bižuterii je třeba věnovat daleko větší péči než šperkům z drahých kovů. Důležité je vyhnout se zejména faktorům, které by mohly zbytečně urychlit proces oxidace, jako jsou například parfémy a jiné kosmetické výrobky, vlhko, chlorovaná voda a také kyselý pot nebo přímé slunce. Jestli je to alespoň trochu možné, tak s bižuterií nesportujte, neopalujte se a během návštěvě u kadeřníka nebo kosmetičky ji sundávejte.

 Obrázek10

https://www.bezdoteku.cz/bezdoteku-sperkovnice-penny-ruzova/

Bižuterii je třeba uchovávat ve tmě

Pokud chcete životnost své bižuterie ještě více prodloužit, uchovávejte ji na vhodném místě. Bižuterii, kterou nenosíte, není dobré nechávat na očích. Ideální je schovat ji do tmy. Nejvhodnějším řešením praktická a stylová uzavíratelná šperkovnice.

 

Pořiďte si praktickou šperkovnici

Šperkovnice jsou nepostradatelným bytovým doplňkem pro každou dámu i dívku, neboť všechnu bižuterii, ale i šperky, je třeba organizovaně třídit, uchovávat a chránit před prachem nebo nečistotami. A právě k tomu slouží praktické organizéry na šperky nebo šperkovnice.

 

Obrázek11

https://www.bezdoteku.cz/bezdoteku-sperkovnice-elizabeth-cerno-bila/

Šperkovnice se zrcátkem

Ideální a praktickou volbou je šperkovnice se zrcátkem. Díky ní bude každodenní nasazování šperků doslova hračkou. Hned uvidíte, jak vám který kousek šperků sluší a zároveň, jak spolu všechny šperky ladí. Zrcátko u šperkovnice zaručeně oceníte také během cestování.

Luxusní šperkovnice v kufříku

Výhodou šperkovnic ve tvaru kufříku je, že je můžete snadno sbalit a vzít si s sebou na cesty. Velké šperkovnice můžete jednoduše sbalit v malý pevný kufřík ze syntetické kůže, takže na první pohled navíc vypadá jako luxusní a stylová šperkovnice. Výhodou je zejména odolnost, protože syntetická kůže má dlouhou životnost a dobře odolává poškození. Váš elegantní organizér na šperky tak bude vypadat stále jako nový i za několik let. Investice do něj se proto skutečně vyplatí.

Organizér na šperky do zásuvky

Oblíbené jsou také šperkovnice, které můžete jednoduše uschovat. Především jako organizér na šperky do šuplíku nebo zásuvky. Hlavní výhodou je zejména to, že v takové šperkovnici se na šperky nepráší a zároveň se nezanáší nečistotami. Vyzkoušejte i vy unikátní organizér na bižuterii a šperky do zásuvky, který si jistě velmi rychle oblíbíte. Je to praktické, a zároveň minimalistické řešení.

Kromě správného uchovávání bizuterie je třeba se věnovat i správnému čištění šperků. K tomu používejte výhradně jemný hadřík, kterým lehce odstraníte nežádoucí nečistoty, pot i prach.

 

Bezdoteku.cz na FAVI.cz