Zboží objednané do 11:00 v pracovní den, expedujeme následující pracovní den. 28.5.2024-3.6.2024 DOVOLENÁ

Robotické čističe oken: O co se jedná a jaké mají benefity?

Mytí oken se zpravidla řadí k té nejméně oblíbené domácí činnosti. Přitom právě dokonale čistá okna udělají náš dům i byt mnohem atraktivnější. Existuje proto způsob, jak se této aktivity definitivně zbavit a zároveň dosahovat skvělých výsledků – robotické čističe oken, které představují perfektní způsob, díky němuž udržíte svůj domov čistý i bez velké námahy. Jaké jsou jejich hlavní benefity a nevýhody?

 

Robotické čističe na okna a jejich výhody

Chytré robotické čističe oken dokáží umýt okna, skla nebo jakékoliv hladké povrchy, jako jsou výlohy, dveře, sprchový kout či lesklé hladké dlaždice. Pomocí vysokého sacího ěvýkonu zvládají pracovat ve svislých polohách i na šikmých plochách. Lze je ovládat za pomoci dálkového ovladače, chytrého telefonu nebo můžete využít nejrůznějších přednastavených módů. Hodí se do domácnosti i do firem a díky napájení pomocí běžné elektrické sítě je stačí jen nabít a nechat odvést svou práci. Napájecí kabel, dálkové ovládání a návod k použití je vždy součástí balení přístroje.

 

Roboti na mytí oken šetří váš čas i námahu. Ačkoliv se v posledních letech přešlo od standardního mytí oken pomocí hadru k tzv. vysavačům na okna, stále se jedná o způsob, během kterého musíte okna umýt vy sami a trávit tím až zbytečně moc času, jenž určitě dokáže využít mnohem efektivněji. Robotický čistič na vše stačí zcela sám.

 

Dalším nesporným benefitem čističů oken je, že nejsou vhodné pouze k běžnému mytí oken, ale dokáží si poradit i s velkým znečištěním a skutečně odolnou špínou. Oni přitom během mytí žádný nepořádek neudělají a ani nenacákají vodu okolo.

Nevýhody chytrých čističů oken

I takto skvělý pomocník, jako je právě robotický čistič oken, může mít své nevýhody. Zatímco okna a jiné plochy umyje zcela perfektně, rámy musíte otřít vy, neboť s těmi si poradit neumí.

 

V porovnání s běžným ručním mytím nebo použitím vysavačů na okna trvá mytí za pomoci čističů o něco déle. Vždy samozřejmě záleží na konkrétním modelu. Zatímco jeden dokáže umýt metr čtvereční plochy za 2,5 minuty, jinému to může trvat až jednou takový čas.

 

Zmínit je potřeba i vyšší pořizovací cenu. Ta se odvíjí od značky, výkonu a dalších parametrů. Rozhodně se ale jedná o investici, která vám ušetří mnoho času a sil.

Široká nabídka kvalitních čističů oken

Pokud i vás láká představa, kdy zatímco vy budete v klidu relaxovat na gauči nebo u bazénu, vaše špinavá okna se budou měnit k nepoznání, neměla by vám uniknout nabídka na našem e-shopu. Ta vám přináší různé modely robotických čističů oken, ze kterých si ten pravý pro svůj dům, byt či firmu jistě vyberete.

 

 

  • První možností je iPro Robotický čistič oken Puribot Classic na dálkové ovládání. Postará se o dokonalou čistotu a zvládne umýt nejen okna, ale i veškeré povrchy včetně zrcadel nebo dlaždic. Díky sacímu výkonu až 2800 Pa perfektně drží na jakékoliv ploše a za pomoci ultrazvukových trysek čistí mokrou metodou povrchy od všech nečistot, prachu i zažrané špíny. Plochy vyčistí pomocí dvou rotačních nástavců, jež jsou pratelné v pračce a opětovně použitelné. Nainstalovat iPro Robotický čistič oken Puribot Classic trvá sotva pár minut, ale ušetřit vám dokáže dlouhé hodiny. Jeho hmotnost je přibližně 1 kg, maximální mycí plocha 4 x 4 m a hlučnost 65 dB.

 

  • Dále můžete vsadit na iPro Robotický čistič oken Puribot Large s inteligentním ovládáním, který hloubkově umyje všechna okna nebo skla v domácnosti díky jedinému zmáčknutí tlačítka. Okouzlí vás svou praktičností i jednoduchým ovládáním. Zvládne to skutečně každý, a je proto ideální také pro seniory, pro něž většinou bývá mytí oken velkou noční můrou. Čistič je možné používat spolu s běžnými mycími prostředky. Napájí se pomocí kabelu z elektrické sítě, jeho maximální mycí plocha je 3 x 3 m a co se týče rychlosti, jeden metr čtvereční mu zabere přibližně 5 minut.

 

  • Vynechat nesmíme ani Robotický čistič oken Liectroux 1080. Toto zařízení je osazeno čipem s inteligentní řídící jednotkou a šestiosým senzorem zrychlení. Dále je vybaveno 360stupňovým vedením koleček pro snadné vyčištění všech skleněných ploch. Jeden metr čtvereční plochy dokáže vyčistit již za dvě minuty a na rozdíl od lidí umí bezpečně pracovat ve velkých výškách. Ovládá se pomocí dálkového ovládání, které snadno pochopí i senioři. Případně je možné využít aplikaci a ovládat robota za pomoci chytrého mobilního telefonu. Maximální mycí plocha činí 6 x 6 m.

7054_7054-roboticky-cistic-oken-liectroux-1080

Bezdoteku.cz na FAVI.cz