Zboží objednané do 11:00 v pracovní den, expedujeme následující pracovní den. 28.5.2024-3.6.2024 DOVOLENÁ

Jak vybrat vhodné venkovní osvětlení na zahradu i terasu?

Hledáte způsob, jak osvětlit balkon, vchodové dveře, chodník nebo posezení u bazénu? Vsaďte na praktické venkovní osvětlení, které nejenže vytvoří dokonalou světelnou atmosféru, ale navíc vás perfektně ochrání před zloději či úrazem. Jedná se zkrátka o skvělý doplněk, bez kterého se neobejde žádná zahrada ani terasa. Jak vhodné venkovní osvětlení vybrat?

Vnitřní versus venkovní LED osvětlení

Světla lze dělit podle několika aspektů. Jedním z nich je místo použití. K dispozici jsou nám tedy exteriérová a interiérová osvětlení.

Zatímco interiérová svítidla jsou určena výhradně do vnitřních míst, exteriérová světla naopak můžete nainstalovat do všech venkovních prostor. Nejčastěji jsou venkovní světla vyrobena z kovu, nerezové oceli, hliníku nebo plastu. Tedy z materiálů, které si hravě poradí se všemi nástrahami počasí.

Vůbec nejpoužívanější bývá venkovní osvětlení s LED technologií, které vyniká velmi nízkou poruchovostí, dlouhou životností svícení a celkovou odolností. Výměnou starého, nefunkčního venkovního osvětlení za nové LED venkovní svícení můžete ušetřit až 30 % nákladů na energii! Životnost LED venkovních svítidel je navíc o přibližně 50 až 80 % delší než u běžných venkovních svítidel.

           Obrázek12121

https://www.bezdoteku.cz/bezdoteku-ledsolar-10-solarni-retez-s-zarovkami--10x-e27-led-zarovky--ipro--6w--tepla-barva/

Jak vybrat venkovní LED osvětlení?

Na výběr máte skutečně širokou nabídku venkovního osvětlení, kterou lze dle použití dělit na orientační svítidla, dekorační světla a užitkové osvětlení.

Nástěnná venkovní světla na fasádu a osvětlení s čidlem

K osvětlení fasád se nejčastěji používají nástěnná svítidla svítící směrem dolů, nahoru nebo oběma směry. Jsou praktická, funkční a v ideálním případě by měla být doplněna o pohybové čidlo či případně soumrakový senzor. Takové světlo pak sepne jen tehdy, kdy potřebujete, a slouží tak rovněž jako skvělá ochrana před zloději.

Venkovní lampy a světla k zapíchnutí do země na zahradu

Hledáte vhodné venkovní osvětlení na zahradu? Nejoblíbenějším exteriérovým osvětlením v tomto případě bývají lampy, sloupkové osvětlení a světla k zapíchnutí do země, která se hodí jak k lemování chodníčku, na příjezdovou cestu, k bazénu i jako dekorace do kterékoliv části zahrady.

Vsadit můžete také na stylovou lampy s originálním stínítkem či malé reflektory.

Obrázek1212121

https://www.bezdoteku.cz/bezdoteku-ledsolar-96-solarni-venkovni-horici-louc-pochoden-4-ks--96-led--bezdratove--ipro--1w--tepla-barva/

Originální venkovní svítidla

Kromě praktické funkce plní venkovní osvětlení také tu estetickou. Čím dál častěji je proto možné na zahradách a terasách vídat nejrůznější světelné řetězy se žárovkami, solární světla na schody, zídky a zábradlí, hliníkové lucerny nebo romantické LED solární louče.

Ať už ovšem sháníte kterýkoliv typ venkovního osvětlení, na našem e-shopu si jistě vyberete!

Obrázek121212121

https://www.bezdoteku.cz/led-solarni-svetlo-na-schody--zidky--zabradli-6-ks--ipro--0-5-w--tepla-barva/

Proč si pořídit solární osvětlení?

Pokud chcete ušetřit za energie, vsaďte na venkovní solární osvětlení, které se přes den nabije a po setmění osvítí vámi vybraný prostor prakticky zadarmo. Další nespornou výhodou solárního osvětlení do exteriéru je, že nemusí být připojeno k elektrické síti. Není proto třeba investovat do rozvodů elektřiny a lze ho použít i tam, kde elektřina vůbec není.

Vybírat můžete mezi solárními dekoracemi, solárním osvětlením chodníku, solárním osvětlením na zahradu či solárními světly s čidly. Zkrátka mezi všemi typy venkovního osvětlení, které by se vám mohlo hodit.

Zatímco solární osvětlení chodníku je ideální, jestliže nějakým způsobem potřebujete osvětlit chodník na zahradě, solární světlo s čidlem je vhodné především jako venkovní osvětlení zvyšující bezpečnost například při pohybu na zahradě po setmění a solární dekorace představují unikátní řešení dekorativního osvětlení jakéhokoliv exteriéru.

Bezdoteku.cz na FAVI.cz