DOVOLENÁ  15.7. 2024 - 28.7.2024  DOVOLENÁ

Odpadkové koše jsou základ každé kuchyně! Jaký je rozdíl mezi nášlapnými a bezdotykovými?

Na první pohled obyčejný odpadkový koš se právem řadí mezi nejdůležitější pomocníky každé kuchyně. Pomáhají nám udržovat naši kuchyň čistou a bez zbytečného odpadu. Jeho výběr proto rozhodně není dobré podceňovat.Který odpadkový koš bude tím pravým k vám domů?

Bez odpadkového koše se neobejdete

Ať už vsadíte na plastový, nerezový, nášlapný či bezdotykový, jedno je jasné. Bez odpadkového koše se skutečně neobejdete. Na našem e-shopu vám proto přinášíme celou řadu nejrůznějších modelů, ze kterých si ten pravý jistě vyberete.

 

Lehký a odolný plastový koš

Plastový koš se již dlouhé roky považuje z hlediska materiálu za ten nejoblíbenější a nejčastěji používaný. Jelikož je v kuchyni obzvláště důležité dbát na hygienu a mít odpadkový koš neustále čistý, snadno omyvatelný plast je skvělým řešením! Má však i další výhody. Je pevný, lehký a pořídit si ho můžete v nejrůznějších designech. Skvěle se tedy hodí do každého typu kuchyně.  

Vzhledově atraktivnější nerezové odpadkové koše

Druhou hojně využívanou variantou jsou nerezové koše, které jsou vzhledově mnohem atraktivnější. K dispozici jsou nerezové koše s matnou i lesklou povrchovou úpravou. Oproti plastovému koši jsou ty nerezové horší na údržbu. Obzvlášť pak lesklé nerezové koše, na kterých jsou mnohem více vidět otisky prstů. Na trhu se naštěstí poslední dobou objevují nerezové koše se speciálně upravenými povrchy, jež jsou antibakteriální a odolné proti otiskům.

Chytré bezdotykové odpadkové koše pro lepší hygienu

Aby vám koš práci v kuchyni maximálně ulehčil, je nejlepší mít odpadkový koš s jednoduchým ovládáním. Manuální odklápění víka je již dávno out, a kromě košů s nášlapným pedálem se čím dál více stávají oblíbené chytré bezdotykové odpadkové koše. Ty si jistě rychle zamilujete i vy, neboť představují nejjednodušší možnou obsluhu koše, a navíc jsou nanejvýš hygienické, protože se jich nemusíte vůbec dotýkat.

 

Celý systém chytrých košů funguje díky infračervenému senzoru, který při zachycení pohybu automaticky otevře víko koše. Většinou bezdotykové koše reagují na pohyb ruky nebo chodidla.

Benefity bezdotykového odpadkového koše

V porovnání s klasickými modely jsou senzorové odpadkové koše daleko praktičtější a pohodlnější. Zřejmě největší výhodou je jejich extra snadné ovládání. Hospodyňky pak jistě ocení, že v případě elektrických košů nebudou muset řešit neustále špinavé víko, kterého se v tomto případě nebudete muset vůbec dotýkat. Dále jsou tyto koše mnohonásobně hygieničtější. Nehrozí tak kontaminace potravin při vaření, jelikož se víka senzorového odpadkového koše nijak nedotýkáte.

 

V naší nabídce naleznete 2 základní typy chytrých bezdotykových odpadkových košů, a to kulaté nebo hranaté chytré odpadkové koše se senzorem. Poháněné zpravidla bývají klasickými tužkovými bateriemi.

 

TIP: Váháte, zda si chytrý odpadkový koš pořídit? Podívejte se na 7 tipů, proč jsou elektrické koše tím nejlepším řešením.

Velikost odpadkových košů

Do domácností jsou ideální elektrické koše na odpadky s objemem 40 l. Ty jsou naprosto vhodné pro běžnou 3člennou domácnost. Do koupelen pak doporučujeme pořídit menší bezdotykové odpadkové koše okolo 20 l.

 

Pokud vám není jedno životní prostředí, můžete si pořídit více elektrických odpadkových košů a používat je na tříděný odpad.

Bezdoteku.cz na FAVI.cz