DOVOLENÁ  15.7. 2024 - 28.7.2024  DOVOLENÁ

7 tipů, proč si pořídit elektrický odpadkový koš

Vybavujete si ten pocit, když se před vámi samy otevřou výsuvné dveře supermarketu? Možná už vám to připadá tak automatické, že si vlastně žádný specifický pocit nevybavíte. Musíme si ale přiznat, že ve chvíli, kdy máme plné ruce nebo hlavu v oblacích nám přijde taková funkce více než vhod.

Velké množství zástupců moderních technologií se nachází i v našich domácnostech. Televizi zapínáme dálkovým ovládáním z pohodlí gauče, podlahu nám možná vysává robotický vysavač, zatímco jsme v práci. Málokoho ale napadne zabývat se tak obyčejným pomocníkem, jako je odpadkový koš.

Proč si pořídit bezdotykový odpadkový koš?

Bezkontaktní odpadkový koš je mnohem hygieničtější než ten klasický

Odpadkový koš využíváme každý den a možná zapomínáme, že na jeho povrchu přebývá mnoho bakterií. Často stačí jediný dotyk, abychom začali roznášet bakterie a mikroby po celém domě. Existuje ale cesta, jak toto riziko omezit, a ještě si použití odpadkového koše zjednodušit. Hygiena v domácnosti
se dá ve skutečnosti udržovat velmi snadno, a to s jedinečným pomocníkem, kterým je elektrický odpadkový koš.

6101-12_6101-3-bezdoteku-odpadkovy-kos-bezdotykovy-nerezovy-2wings-hranaty-senzorovy-68-l

Elektrický odpadkový koš jako další krok k chytré domácnosti ⭐

Bezdotykový odpadkový koš je dokonalou kombinací užitku a moderní technologie. Představuje tu nejjednodušší a nejhygieničtější obsluhu koše, která do moderní domácnosti neodmyslitelně patří. Na svou jedinečnou funkci ale rozhodně nedoplácí designem. Automatický koš na odpadky může tvořit stylový doplněk, který podpoří moderní vzhled vaší kuchyně nebo kanceláře.

Proč dát starému koši sbohem a pořídit si elektrický odpadkový koš?

  • bezdotyková obsluha
  • moderní vzhled
  • zlepšení hygieny v domácnosti nebo v kanceláři
  • tichý provoz
  • dlouhá životnost
  • jednoduchý provoz na baterie

Bezdotykové odpadní koše reagují na jediný pohyb

Dejte sbohem chvilkám, kdy se zdržujete otevíráním znečištěného víka odpadkového koše, zatímco se vám na plotně vaří večeře. K elektrickému odpadkovému koši se stačí pouze přiblížit.

Celý systém funguje díky infračervenému senzoru, který při zachycení pohybu otevře víko odpadkového koše. Bezdotykový koš tak většinou reaguje na pohyb ruky. V naší nabídce máme ale i koš s čidlem ve výšce chodidla, který umožňuje komfortní vyhození odpadku bez zbytečného ohýbání. Po vyhození zbytků se koš opět automaticky zavře. Automatický odpadkový koš můžete mít samozřejmě pod kontrolou i ručně. Většina modelů je opatřena i manuálním ovládacím systémem.

 Odpadkový koš se senzorem.

O hladký chod elektrického odpadkového koše se starají 4 baterie typu C, které vydrží až rok provozu. Některé chytré odpadkové koše jsou dokonce vybaveny deodorizérem na zachytávání pachu, což nejeden člen domácnosti určitě ocení.

Objem a tvar elektrických odpadkových košů

Pokud byste se odhodlali pro inovaci vaší domácnosti nebo kanceláře a rozhodli se pro koupi bezkontaktního odpadkového koše, hlavní parametr pro výběr představuje objem. 

Do domácnosti jsou ideální bezdotykové odpadkové koše s objemem 40 l, které stačí běžné 3členné domácnosti. Do koupelny je vhodné volit objem menší okolo
20–30 l, který vyžaduje vynášení odpadků pouze 1–2× týdně. 

Pokud sháníte bezdotykový odpadkový koš do kanceláře, kde je od rána do večera provoz, nebojte se klidně sáhnout po větším objemu 68 l. Doporučujeme ale vycházet z individuálních potřeb daných kancelářských prostor. Pokud si přeci jen nejste jisti výběrem, podívejte se, jak na výběr bezdotykových odpadkových košů.

Bezdotykový odpadkový koš do kanceláře.

Nadčasový tvar bezkontaktních odpadkových košů

V naší nabídce si můžete vybrat koše ve třech tvarových variantáchkulaté, hranaté a trojhranné. Kulaté a trojhranné koše mají vnitřní plastovou nádobu, hranaté koše zase vnitřní upínací systém na odpadkové pytle, což usnadňuje manipulaci a okraje pytle zbytečně nekazí celkový vzhled.

Elektrický bezdotykový koš: dlouhá životnost a moderní design v jednom

Při výběru doporučujeme myslet také na materiál, ze kterého je koš vyroben. Nejčastější volbou je nerez, ten perfektně zapadne do jakékoliv domácnosti. Nerezový bezkontaktní koš lze snadno otřít vlhkým hadrem a slibuje i dlouhou životnost. Pokud vás ale vzhled nerezu nudí, pak vás jistě potěší různá barevná provedení, která jsou k dostání na našem e-shopu. Je libo béžový nebo snad červený elektrický odpadkový koš?

Vpusťte do své domácnosti nebývalou čistotu, komfort a dokonalý design v podobě elektrického odpadkového koše. Stačí si vybrat z naší široké nabídky. Více o bezdotykovém vybavení domácnosti si můžete přečíst v našem článku.

  

Bezdoteku.cz na FAVI.cz