DOVOLENÁ  15.7. 2024 - 28.7.2024  DOVOLENÁ

Moderní systémy pro snadné zavlažování vaší zahrady i terasy

Léto se nezadržitelně blíží a možná i vy řešíte, jak letos vyřešit zavlažování zahrady. Únavně běhat s konví nebo se neustále zamotávat do nepoddajné hadice rozhodně není nutné. Díky moderně řešeným zavlažovacím systémům se ze zalévání vaší zahrady rychle stane zábavná činnost.

Nebuďte otrokem své zahrady

Toužíte po sytě zeleném trávníku a bohaté úrodě? Vsaďte na kvalitní zavlažovací systémy na zahradu. Vyberte si na našem e-shopu kteroukoliv flexibilní zahradní hadici nebo třeba vodní mlhu na terasu a určitě nebudete litovat. Efektivní domácí zavlažovací systém se postará o vaše květinové i zeleninové záhony, aniž byste se u toho jakkoliv nadřeli. Automatický zahradní zavlažovací systém usnadňuje práci a šetří čas i peníze, neboť zbytečně neplýtvá vodou.

Obzvlášť oblíbený je mezi zákazníky unikátní zavlažovací systém na zahradu PROFI, jenž je ideální nejen k pravidelnému zavlažování trávníku, ale navíc se zvládne postarat i o rostliny ve skleníku a záhony.

Jaký zavlažovací systém zvolíte vy?

Úsporné zahradní zavlažování

Zatímco ještě před pár lety znamenalo zavlažování zahrady zdlouhavé a náročné zalévání pomocí těžkých konví nebo nekvalitních hadic, dnes je vše jinak! Současný trend v zalévání zahrad a trávníků klade velký důraz zejména na co možná největší úsporu vody.

Neustále se vymýšlí nové a nové alternativy, které by ještě více ulevily přetíženému systému odběru pitné vody z důvodu zalévání. Skvělé řešení představují například sběrné nádrže a nejrůznější nádoby na dešťovou vodu. Ty dokáží uchovat až několik tisíc litrů bez toho, aniž by to jakkoliv ovlivnilo kvalitu vody určené k zalévání.

Kvalitní zahradní hadice je základ

Bez skutečně kvalitní zavlažovací hadice se na zahradě jen těžko obejdete. Je tedy nejvyšší čas vyměnit staré, popraskané a nefunkční hadice za o poznání kvalitnější modely. Ideální jsou zejména smršťovací zahradní hadice,které se během několika vteřin dokáží roztáhnout, a tak s nimi krásně pokropíte celou zahradu. Díky opětovnému smrštění po uzavření přívodu vody se snadno skladují.

V naší nabídce naleznete zejména smršťovací hadice z extra pružného materiálu a s 360stupňovou hlavou zajišťující skutečně pohodlné a rychlé zalévání.

Nejčastějším problémem běžných zahradních hadic je, že dochází k jejich překroucení a zlomení. To se vám v případě odolné a pružné flexibilní hlavice rozhodně nestane!

Zavlažovací systém na záhony

Výběr zavlažovacího systému na záhony nepodceňujte. Přináší vláhu na vaši zahradu a nijak se bez něj neobejdete. Dopřejte si proto jen to nejlepší řešení, díky kterému bude zalévání a zavlažování vaší zahrady opravdu snadné.

Zavlažovací systém do skleníku

Zahradní skleník je specifickým prostředím, jež si žádá speciální přístup. Rostliny ve skleníku se bez vláhy neobejdou a opět vám s jejich zaléváním mohou pomoci moderní zavlažovací systémy do skleníku, které můžete snadno nainstalovat a následně nechat zalévání na nich. Zavlažovací systémy do skleníku značně ušetří vaši každodenní práci, ale naopak výrazně zvýší výnos plodin. A to se bezesporu vyplatí!

Vodní mlhy na terasu, balkon i do restaurace

Nezapomeňte během parného léta osvěžovat nejen svou zahradu, ale i sebe samé. Pro zpříjemnění v letních dnech můžete využít vodní mlhu HOME. Jedná se o unikátní mlžící systém, který ve vysokému tlaku 40 barů vytváří mikromolekuly vody o velikosti menší než 0,1 mm. Tedy příjemně chladivou vodní mlhu, se kterou si horké letní dny vychutnáte mnohem lépe.

Právě díky malým molekulám je takové osvěžení během léta doslova slastí, a to nejen na zahradě, terase či pod pergolou, ale například také v kavárně nebo restauraci. Výhodou je, že vodní mlha vytvořena mlžícím systémem pouze osvěžuje, ale nebudete díky ní mokří, jak tomu bývá v případě jiných osvěžovačích setů, které vytvářejí umělý déšť.

TIP: Jak si užít letní venkovní posezení až do noci? Vsaďte na solární osvětlení!

Bezdoteku.cz na FAVI.cz