DOVOLENÁ  15.7. 2024 - 28.7.2024  DOVOLENÁ

Hlavní důvody, proč vsadit na LED solární světla

LED solární světla představují ekologické řešení osvětlení jakéhokoliv exteriéru. Kromě bezpečnostní funkce navíc vytváří příjemnou světelnou atmosféru na zahradě i terase, a ještě za jejich provoz nic neplatíte. Přinášíme vám hlavní důvody, proč si LED solární svítidla pořídit i k vám.   

Jak LED solární světla fungují?

Chcete ušetřit peníze za energie? Pořiďte si na svou terasu, balkon či zahradu solární LED osvětlení. Jak taková světla přesně fungují?

 

Solární světla využívají sluneční záření, které po celý den sbírá solární panel zabudovaný uvnitř svítidla a mění ho v elektrickou energii. Jakmile se setmí, solární světla se rozsvítí a s východem slunce zase zhasnou. Jedná se o skutečně ekologický způsob venkovního osvětlení, neboť využívá alternativní zdroj energie. Kvalitní LED technologie mají navíc dlouhou životnost a minimální poruchovost. LED solární světla tak vydrží zdobit daný exteriér opravdu dlouhý čas.

 

Jelikož většina běžných solárních světel nemá tak vysokou intenzitu svícení, jsou ideální zejména k dekorativnímu osvětlení ploch u bazénů, na chalupy nebo do oblasti firemních prostor. Příjemné tlumené světlo, jež solární svítidla poskytují, navozuje jedinečnou atmosféru vhodnou především k venkovnímu posezení s přáteli či k odpočinku. Využít však solární světla můžete také jako praktické osvětlení tmavých koutů zahrad, kde budou sloužit jako ochrana před zloději.

 

Hledáte-li intenzivnější zdroj svícení, je nutné vsadit na klasická venkovní svítidla či LED venkovní světla na elektřinu.

 

 

LED solární světlo na zahradu i terasu

LED solární světla zajišťují příjemné osvětlení zahrady, terasy, dvorku a dalších venkovních ploch. Nejčastěji používaná bývají solární světla s čidlem v podobě nástěnných solárních světel. Opomenout ale nesmíme ani solární lampy, zapichovací solární osvětlení, solární osvětlení chodníku či nejrůznější solární dekorace.

 

Protože v rámci solárního osvětlení nemusíte řešit přívod elektrického proudu, lze ho bezpečně použít v blízkosti bazénu, jezírka nebo třeba vodní fontány. Pamatovat při umísťování venkovních solárních světel musíte pouze na to, že potřebují co nejdelší dobu slunečního svitu, aby se nabila a mohla svítit celou noc. Doporučujeme je protopoužívat hlavně na jižní a západní straně, kde načerpají mnohem více sluneční energie než na stinném severu.

 

Moderní LED solární světla navíc neplní pouze funkci praktickou, ale také estetickou Jejich design je navržen tak, aby zapadla téměř do jakéhokoliv exteriéru a příjemně ho dotvořila. Během dne pak solární svítidla fungují jako dekorace a večer, když zapadne slunce, svým svitem vytváří příjemné prostředí.

 

Hlavní výhody solárního osvětlení

Jaké jsou tedy hlavní výhody, pro které se solární osvětlení skutečně vyplatí pořídit?

 

Šetří peníze i čas, neboť nepotřebují žádnou energii a po setmění se automaticky rozsvítí, aniž byste je museli zapínat.

 

Dále jsou venkovní solární světla populární, jelikož jednoduše osvětlí nebezpečné schody nebo vodní plochy a navodí příjemnou atmosféru. Ať už tedy hledáte vhodné osvětlení fasády domu či firmy, příjemné tlumené světlo k bazénu nebo osvětlení chodníku a příjezdové cesty, solární svítidla jsou tou nejlepší variantou.

 

Vynechat nesmíme ani fakt, že se jednoduše instalují, jsou ekologická a díky modernímu designu se hodí prakticky kamkoliv.

Bezdoteku.cz na FAVI.cz