Zboží objednané do 11:00 v pracovní den, expedujeme následující pracovní den/ 27.3. - 1.4. dovolená

Víte, proč se vyplatí kvalitní kancelářské křeslo a jak ho vybrat?

Kancelářské křeslo je důležitým pomocníkem při práci. Stejně tak to může být skvělý designový doplněk. Rozhodně byste na nich ale neměli šetřit, a to zejména pokud u počítače pracujete. Jestliže trávíte u počítače i několik hodin denně, potom je důležité pořídit si kvalitní kancelářská křesla a židle. Dbejte přitom především na vaše pohodlí, k tomu samozřejmě dopomohou ergonomická kancelářská křesla.

Je lepší zvolit kancelářské křeslo nebo židli?

Hlavní rozdíl mezi kancelářským křeslem a kancelářskou židlí je především v robustnosti a mechanismu. Kancelářská židle je většinou jednoduchá a není ani příliš vypolstrovaná. Naopak kancelářské křeslo je čalouněné, pohodlné a mnohdy ho můžete různě polohovat, aby vám bylo co nejpohodlnější. Navíc kancelářská křesla většinou vypadají luxusněji, i proto je většina volí a jsou obecně oblíbenější.

Kdy je výhodnější zvolit kancelářskou židli k počítači?

Kancelářská židle k počítači může být vhodná zejména, pokud u počítače trávíte opravdu většinu dne, a to téměř skoro každý den. Výhodou kancelářských židlí často je, že je možné u nich polohovat a nastavit také opěrky rukou, výšku opěrky zad a podobně – to běžná kancelářská křesla neumožňují. Je potřeba se opravdu poohlédnout po kvalitním ergonomicky tvarovaném křesle nebo kancelářské židli.

 

TIP: Potřebujete se lépe soustředit na práci u počítače? Možná vám může pomoct aroma difuzér, který navodí tu správnou atmosféru. Podívejte se, jak vybrat aroma difuzér do domácnosti.

Podle čeho je vhodné vybírat kvalitní kancelářské křeslo?

Abyste vybrali opravdu kvalitní kancelářské křeslo, doporučujeme se zaměřit na hlavní části kancelářských křesel – podle nich potom vyberete takové křeslo, které pro vás bude maximálně pohodlné. Mějte na paměti, že kvalitní kancelářské křeslo musí něco vydržet, takže si dobře prohlédněte také materiál, ze kterého je vyrobeno, respektive jakým materiálem je potaženo, protože potah na kancelářské křeslo mnoho vypovídá o kvalitě.

 kancelářské židle a křesla

Sedák

Sedák kancelářského křesla by měl být především pohodlný a dobře polstrovaný. Většina sedáků je dnes anatomicky tvarovaných, to je jejich obrovská výhoda. Rozhodně by se sedák neměl rychle prosedět.

Opěrák

Opěráky by měly být poměrně tvrdé, aby záda dobře podpíraly. Vhodné jsou opět ergonomicky tvarované opěráky, protože pomáhají kopírovat opěráku tvar páteře, díky tomu budete sedět tak, jak byste měli a nebude časem docházet k deformování páteře – které může být po několika letech i nevratné.

Područky

Područky jsou další neodmyslitelnou součástí každého kancelářského křesla. Díky tomu, že si máte kam odložit ruce během sezení v kancelářském křesle, bude sezení a práce v křesle mnohem příjemnější.

Potah křesla

Potah na kancelářské křeslo je důležitý. Jednak napovídá, jak bude křeslo odolné – protože pravá kůže nebo i syntetická kůže je odolnější než běžný látkový potah. Volte proto takový potah na kancelářské křeslo, který opravdu něco vydrží – ideálně syntetickou kůži, ze které je většina kancelářských manažerských křesel vyrobena.

Nosnost

Kancelářské křeslo s nosností 150 kg je běžnou záležitostí. Většina dnešních kancelářských křesel je opravdu pevných a nabízí nosnost do 150 kg zcela běžně. Pokud byste chtěli kancelářské křeslo, které zvládne vyšší váhu, musíte se poohlédnout po speciálních, které zvládnou i 200 kg – jsou ale samozřejmě dražší, protože je použit pevnější materiál. Ideální je se vždy raději podívat, jakou nosnost kancelářské křeslo má, než si ho pořídíte.

Kolečka

Na kolečka si u kancelářských křesel a židlí dávejte pozor. Vybírejte kolečka podle typu podlahy. Nebo ještě lépe, společně s novým kancelářským křeslem si kupte také podložku pod kancelářské křeslo. Na tvrdou podlahu, jako jsou parkety, plovoucí podlaha a podobně, jsou vhodná měkčí pogumovaná kolečka. Po koberci se můžete pohybovat s běžnými kolečky. Nicméně v každém případě doporučujeme podložku pod kancelářské křeslo, protože jedině tak zamezíte poškrábání a jinému poškození podlahy.

Je kvalitní kancelářské křeslo vhodné také jako herní křeslo?

Často se setkáte s lidmi, kteří si kancelářská křesla kupují také jako herní křesla. Ovšem mezi kancelářským křeslem a herním křeslem může být trochu rozdílná ergonomie. Přece jen u práce a hraní her sedíte jinak a děláte úplně jiné pohyby. Pro takové případy je vždy lepší koupit přímo herní křeslo k PC.

Bezdoteku.cz na FAVI.cz