Zboží objednané do 11:00 v pracovní den, expedujeme následující pracovní den. 28.5.2024-3.6.2024 DOVOLENÁ

Pořiďte si chytré elektrické vývrtky a provzdušňovače na víno, ušetří vám čas

Ulehčit si práci v kuchyni chce každý. Slyšeli jste už o chytrých pomocnících do kuchyně, kteří vám značně ulehčí některé úkony? Máme na mysli především elektrickou vývrtku na víno. Že jste o ní ještě neslyšeli? To je škoda, protože její popularita rychle stoupá, a to nejen u žen, ale také u mužů. Díky elektrickému otvíráku na víno otevřete láhev během několika sekund, a to bezpečně a bez námahy

Dejte sbohem klasické vývrtce na víno

Určitě máte stejnou zkušenost – chcete otevřít láhev vína, ale nedaří se vám to. Pokud jste doma sami, není to až takový problém. Ovšem jak takové víno otevřít elegantně před návštěvou? Nenechte se zradit klasickým otvírákem na víno, řešením problému je elektrický otvírák na víno, který teď patří mezi nejpopulárnější potřeby na víno.

Je to snadné, stačí přiložit otvírák ke korku, zmáčknout tlačítko a víno se elegantně samo otevře. Zabere to asi 8 sekund. To je ideální doba, aby se víno zároveň neotevřelo příliš rychle, což může být nežádoucí z pohledu výměny vzduchu v lahvi.

Je to snadné a rychlé

Opravdu, díky elektrické vývrtce na víno už nemusíte nic řešit. Jednoduše přiložíte otvírák ke korku, zmáčknete tlačítko a během 8 sekund je víno otevřené. Některé otvíráky na víno dokonce umí elegantně odstranit ochrannou fólii, která je u hrdla lahve. Vývrtku nemusíte ani často dobíjet. Na jedno nabití dokáže otevřít 80 až 120 lahví, takže vám vydrží opravdu hodně dlouho bez jakékoli údržby.

Udělejte dojem elegancí

Klasické dárkové potřeby na víno, které jsou sjednoceny do jedné sady, vypadají skvěle a elegantně. Samozřejmě takovou možnost nabízejí i elektrické vývrtky na víno. Jestliže chcete udělat dojem elegantním a přitom moderním servisem, doporučujeme celý set včetně elektrické vývrtky na víno. Získáte vývrtku spolu s řezačem fólie, nálevku na víno a vakuovou zátku na víno. Díky této sadě budete jako zkušený sommelier.


 elektrick%C3%BD%20otv%C3%ADr%C3%A1k%20na%20v%C3%ADno%20set

 

Nezapomeňte na provzdušnění, které víno zakulatí

Dalším chytrým pomocníkem při servírování vína je elektrický provzdušňovač vína. Provzdušňovač doporučujeme používat, protože víno dokonale otevře a zakulatí. Víno je ve výsledku jemnější a můžete zachytit i více chutí a vůní. Dopřejte si dokonalé provzdušnění vína bez nutnosti dekantování v karafě. Provzdušňovač na víno je tak dalším nepostradatelným pomocníkem, který vám usnadní elegantní servírování vína.

elektrický provzdušňovač vína 

 

A jak správně podávat víno?

Mít skvělé vybavení a potřeby na víno, na které se můžete spolehnout, je první krok. Abyste ovšem dokázali elegantně okouzlit návštěvu, potřebujete ještě vědět, jak správně servírovat víno. Víno po otevření nalévejte vždy pravou rukou po pravé straně osoby, které zrovna víno naléváte. Víno se nejdříve nalévá hostiteli, pokud jste hostitel, nalijte si trochu vína, poté nalijte všem postupně z levé strany a nakonec doplňte víno do sklenice sobě. Samozřejmě ženám nalijte víno první. Nezapomínejte na správnou teplotu vína

  • Bílé víno 7­–10°C
  • Červené víno 15-18°C.
  • Šumivé víno 4-7°C.
Bezdoteku.cz na FAVI.cz