DOVOLENÁ  15.7. 2024 - 28.7.2024  DOVOLENÁ

Jak vybrat aroma difuzér do domácnosti

Aroma difuzéry jsou stále oblíbenější. Jejich přínos je především v tom, že dokážou krásně provonět váš domov, zvlhčit suchý vzduch, ale hlavně navodit tu správnou atmosféru a pocit harmonie. Aroma difuzéry jsou částečně založeny na aromaterapii, která odbourává stres a harmonizuje naši mysl. Podívejte se, podle čeho vybrat nejlepší aroma difuzér.

Zaměřte se na správný druh aroma difuzéru

Hodně záleží, jakému typu aroma difuzéru dáte přednost. Vybírat dnes můžete z několika druhů, především mezi ultrazvukovým difuzérem, vzduchovým, elektrickým nebo klasickým tyčinkovým. Každý z těchto druhů aroma difuzérů je nějakým způsobem unikátní. Záleží tak pouze na vás, kterému dáte ve své domácnosti přednost.

  • Tyčinkový aroma difuzér se řídí mezi nejzákladnější a nejjednodušší difuzéry. Výhodou je, že nepotřebuje ke svému provozu elektrický proud ani baterie. Jakmile tyčinky nasáknou vonnou esenci, začnou pozvolna provoňovat byt. Nejsou ale příliš výkonné.
  • Vzduchové aroma difuzéry se někdy označují také jako nebulizační difuzéry. Vhodné jsou především pro aromaterapii. Jsou velmi výkonné, ale také hlučnější, protože mají vzduchovou pumpu. Zároveň jsou dražší. Vhodné jsou například do větší kanceláře.
  • Ultrazvukové aroma difuzéry jsou nejoblíbenější a nejvýhodnější typy aroma difuzérů. Jsou absolutně tiché a snadno se ovládají – jednoduše si je nastavíte a nic dalšího nemusíte řešit. Olej se do nich ředí s vodou, takže ho nespotřebují tolik. Další výhodou může být zvlhčení vzduchu, pokud máte doma příliš suchý vzduch. Navíc vzhled ultrazvukových aroma difuzérů je ikonicky nadčasový a skvěle se hodí do každého prostředí.

Proč je lepší ultrazvukový difuzér než klasická aroma lampa?

Jednoduše proto, že moderní ultrazvukový aroma difuzér je bezpečnější, výkonnější a zdravější. Klasická aroma lampa na svíčku, jak ji všichni známe, není v bytě příliš bezpečná, protože se jedná o oheň. Nesmíte zapomenout svíčku zhasnout. Navíc hodně záleží také na tom, jakou svíčku zvolíte. Některé mohou při hoření uvolňovat škodlivé látky, to se vám u elektrického difuzéru nestane.

3 nejoblíbenější ultrazvukové aroma difuzéry na našem e-shopu

Pokud se vám nechce řešit, jak vybrat nejlepší aroma difuzér, máme pro vás řešení. Nakupte podle ostatních. Dlouhodobě jsou u nás nejoblíbenější 3 domácí difuzéry. Všechny mají dostatečný objem 400 ml, ten je ideální. Navíc se jedná o opravdu designově povedené kousky, které se stanou dekorací každého interiéru.

Dřevěný aroma difuzér Mantra Light 400 ml

Povedený a praktický dřevěný aroma difuzér s objemem 400 ml. Umí účinně čistit, zvlhčovat a hlavně osvěžovat vzduch pomocí ultrazvukových vln. Vypouští chladnou páru s vonnou esencí. Materiál imituje dřevo pomocí krásné a realistické dřevěné světlé textury a na první pohled vypadá nerozeznatelně, ve skutečnosti je to tvrzený plast.

Dřevěný aroma difuzér Tantra Light 400 ml

Skvělý ultrazvukový aroma difuzér Tantra Light 400 ml pomáhá udržet v domácnosti svěží a čistý vzduch. Pomocí ultrazvukových vln dokáže účinně nejen osvěžovat vzduch, ale také ho čistit a zvlhčovat. Jedná se o vhodný aroma difuzér pro relaxaci nebo aromaterapie. Vyroben je z tvrzeného plastu s realistickou texturou dřeva.

Aroma difuzér Tantra Dark 400 ml

Ikonický a nadčasový aroma difuzér Tantra Dark 400 ml je skvělým designovým prvkem do vaší domácnosti. Zvládá osvěžovat vzduch, čistit ho a zároveň zvlhčovat. V kombinaci s účinným vonným aroma olejem navozuje pocit relaxace a můžete ho bez problému použít na aromaterapii.

Oleje do difuzéru

Vonné oleje do difuzéru jsou tím, co nás uvolňuje, navozuje lepší náladu, odpočinek, pocit relaxace a podobně. Olejů do difuzéru existuje celá řada. Například vonné oleje do difuzéru pro relaxaci, lepší spánek, ale třeba i povzbuzení. Stejně tak oleje pro romantické chvíle. Vybírat můžete z nepřeberného množství. Vždy je ale lepší dát přednost kvalitním a ověřeným olejům, protože i mezi oleji do difuzéru může být velký rozdíl.

Vybírejte pouze 100% přírodní vonné oleje, nikoli jejich levnější a mnohdy chemické náhražky. Ty sice vonní, ale jejich účinek nikdy nebude takový jako u přírodních a kvalitních vonných olejů do difuzéru.

 
Bezdoteku.cz na FAVI.cz