Zboží objednané do 11:00 v pracovní den, expedujeme následující pracovní den. 28.5.2024-3.6.2024 DOVOLENÁ

Jak vybrat ideální šperkovnici?

Šperky miluje každá žena, ovšem ne každá žena je uchovává tak, jak by měla – tedy bezpečně uložené ve šperkovnici. Šperky jsou drahé a některé z nich i poměrně náchylné na poškození, většinou na poškrábání. To je jeden z důvodů proč je potřeba šperky bezpečně uchovávat ve šperkovnici, kde jsou správně organizovány a nedochází k jejich opotřebení a poškrábání mezi sebou.

Co by měla obsahovat ideální šperkovnice?

Vybrat vhodnou šperkovnici není snadné. Nejprve byste se určitě měli rozhodnout, jestli budete potřebovat velkou šperkovnici nebo malou. Rozhodně neplatí, že čím větší šperkovnice je, tím lépe – nezapomeňte, že mnohdy si budete brát šperkovnici s sebou na cesty, proto je vhodné, aby se dala bez problému sbalit. Právě taková šperkovnice je ideální.

Zaměřte se také na to, co budete ve šperkovnici uchovávat. Bude to šperkovnice na řetízky, šperkovnice na prsteny nebo úplně na všechny možné šperky? Čím více druhů šperků budete v organizéru na šperky uchovávat, tím více budete potřebovat různých přihrádek, zásuvek a podobně. Zkrátka tím více musí být šperkovnice členěná. Pak je samozřejmě důležité, aby se vám šperkovnice líbila.

 

TIP: Správná a kvalitní šperkovnice by měla mít zrcátko. Díky němu hned vidíte, jestli vám vybraný šperk pasuje. Oceníte to především na cestách.

Na co se ještě při výběru organizéru na šperky zaměřit?

Podívejte se, jak kvalitní je polstrování šperkovnice. Polstrování by mělo být maximální hebké, aby uvnitř byly šperky jako v bavlnce. Zároveň nesmějí vyčnívat žádná očka a nitky, za které by se mohly šperky zachytit. Pokud vám bude vyhovovat vnitřní uspořádání, pak se ještě zaměřte na materiál. Měl by být příjemný a odolný, zároveň by měl vypadat elegantně. Nejčastěji se setkáte s pravou nebo syntetickou kůží.

Proč šperkovnici určitě ocení každá žena?

Šperkovnice neboli organizér na šperky je nutný, aby každá žena mohla své drahocenné šperky bezpečně skladovat. Možná jste ani nevěděli, že šperkům obecně neprospívá ani oxidace na vzduchu – té se většinou nejde vyhnout, nicméně šperkovnice umí oxidaci zmírnit. Šperkovnice na šperky nabízí nejlepší možné prostředí pro šperky, a to tmu, sucho, žádný proudící vzduch, žádné otřesy, tření více šperků o sebe a další neduhy.

Zároveň díky šperkovnici nemusíte řešit zamotané řetízky a náramky do sebe, případně do dalších šperků, třeba do prstenů. Už porušení základního pravidla, tedy nemíchat mezi sebou šperky v jedné přihrádce, šperkům opravdu nesvědčí. Navíc zamotané řetízky jsou problém a rozhodně nechcete trávit čas jejich rozmotáváním – i to je důvod, proč se bez kvalitní šperkovnice neobejdete.

Hlavní výhoda šperkovnice ale je, že každý šperk má své místo. Snadno tak najdete každý šperk, který budete potřebovat. Urychlí vám to jakékoli chystání se na ples nebo jinam.

Šperkovnice může být i skvělým doplňkem interiéru

Možná by vás to hned nenapadlo, ale některé šperkovnice jsou svým vzhledem spíše luxusní šperkovnice, které rozhodně není nutné schovávat – právě naopak. Krásné elegantní šperkovnice by si každá žena měla nechat na svém toaletním stolku jako dekoraci. Existuje nepsané pravidlo, že by šperkovnice měla ladit s rámem zrcadla toaletního stolku.

Jak organizovat šperky?

Existují také pravidla, jak správně šperky do šperkovnice uložit. Platí, že byste jednotlivé druhy šperků neměli mezi sebou míchat, stejně tak ani materiál. Zlaté šperky tak ukládejte ke zlatu, stříbrné ke stříbrným a podobně. Prsteny zasaďte do přihrádek ve šperkovnici na prsteny a náušnice zase pevně připevněte. Řetízky ideálně zavěste na příslušné místo tak, aby se nezamotaly a náramky ideálně namotejte na polštářek.

Šperkovnice na bižuterii

Pokud běžně nosíte také bižuterii, nedoporučujeme ji míchat s ostatními šperky. Mnohem výhodnější je pořídit si samostatnou šperkovnici na bižuterii. Důvodů je hned několik – jednak vám bižuterie bude zbytečně zabírat místo, ale také se může plést s ostatními šperky. Stejně tak platí, že čím více šperků ve šperkovnici bude, tím více může docházet k jejich opotřebení vlivem tření mezi sebou. Proto rozhodně nemá bižuterie místo ve šperkovnici na opravdové cenné šperky.

Bezdoteku.cz na FAVI.cz