Zboží objednané do 11:00 v pracovní den, expedujeme následující pracovní den. 28.5.2024-3.6.2024 DOVOLENÁ

Vánoce se blíží: jaké zvolit solární vánoční osvětlení?

Neodmyslitelnou součástí Vánoc je vánoční osvětlení, které dokonale rozzáří vaši domácnost. Vánoční osvětlení domu doporučujeme začít řešit co nejdřív, abyste měli dostatek času na výzdobu. Vánoční dekorace vám přes chmurné zimní večery zvedne nejen náladu, ale zároveň pomůže osvětlit domácnost nebo dokonce i venkovní prostor. Nechte si vykouzlit vánoční náladu.

Jak vybrat vánoční osvětlení?

Ze všeho nejdříve se musíte zamyslet, jak chcete svůj dům nebo byt vyzdobit. Je důležité předem myslet na to, jestli budete potřebovat i venkovní osvětlení – pokud ano, musíte dbát také na odolnost takového osvětlení vůči vodě, vlhkosti, prachu nebo povětrnostním podmínkám. Jinak nebude životnost takového osvětlení dlouhá, protože běžné osvětlení není na venkovní prostředí konstruované.

TIP: Hledejte údaj o takzvaném IP krytí. Značí, do jaké míry je osvětlení odolné a vhodné nejen do venkovního prostředí. Hledat byste měli alespoň IP44 – tedy ochranu před předměty s průměrem nad 1 mm a proti stříkající vodě ve všech směrech.

 venkovní vánoční osvětlení

Proč je vhodné solární venkovní vánoční osvětlení

Velkou výhodou venkovního solárního osvětlení je samozřejmě nenáročnost na elektrickou energii. Díky tomu, že se solární vánoční osvětlení nabíjí přes den ze slunce, nebude vás stát žádné náklady na energii. Navíc je výkonné a vydrží svítit opravdu dlouho, často od setmění až do rána.

Vánočního osvětlení je celá řada, a to vnitřního nebo i venkovního. Vnitřní vánoční osvětlení doporučujeme na baterie. Má obrovskou výhodu v tom, že vám nebude zbytečně zabírat elektrickou zásuvku. Většina vánočního osvětlení na baterie vydrží jako dekorace dlouho – nejčastěji slouží jako zdroj klasické AA tužkové baterie.

Vnitřní vánoční osvětlení do okna

Jako vánoční světla do okna můžete využít například vánoční solární dekoraci ve tvaru kapek, která svítí ve studené bílé a napodobuje velké zamrzlé kapky do tvaru rampouchů. 20 LED kapek skvěle vyplní okno nebo třeba poslouží jako dekorace venkovní architektury. Výhodou je právě krytí IP 44, takže vánoční solární řetěz využijete i ve venkovním prostředí.

vánoční osvětlení do okna 

Jako osvětlení okna ze strany venkovního parapetu doporučujeme také závěsné vánoční sklenice s řetězem v teplé bílé. Kromě toho se často používají jako vánoční dekorace schodiště, kdy se položí jedna lahev na každý schod a celkově tak krásně osvětlují schody vedoucí do domu.

Vánoční řetěz

Klasikou vánoční dekorace a venkovního vánočního osvětlení jsou vánoční světelné řetězy. Nejčastěji se natahují po okapech domu, okolo oken, nebo se nimi omotávají vzrostlé stromy. Ideální je k tomu vánoční solární řetěz v délce 15 metrů. Jeho odolnost IP45 slouží jako krytí proti prachu i vodě, díky tomu je vhodný jako venkovní vánoční osvětlení. Výhodou je také solární zdroj energie, se kterým ušetříte.

 

vánoční solární řetěz

Venkovní vánoční solární osvětlení

Součástí venkovního vánočního osvětlení mohou být také barevné vánoční koule vhodné jako osvětlení zahrady. Můžete se díky nim těšit na jedinečnou vánoční atmosféru. Využívají se jako součást osvětlení chodníků, příjezdové cesty a podobně. Opět jsou díky krytí IP65 vhodné do venkovního prostředí a odolné proti vodě a vlhkosti.

 

vánoční solární osvětlení

 

Vánoční osvětlení na stromeček – venkovní

Jednoznačně nejdůležitějším vánočním osvětlením je samozřejmě osvětlení stromečku. Vánoční osvětlení na stromeček je dobré zvolit v teplé bílé, protože vytváří dekorativní a zároveň relaxační pohodovou atmosféru a přesně takovou určitě chcete o Vánocích doma prožít.

 

venkovní vánoční osvětlení na stromeček

Bezdoteku.cz na FAVI.cz