DOVOLENÁ  15.7. 2024 - 28.7.2024  DOVOLENÁ

Zima a mrazy hluboko pod nulou? S vyhřívaným oblečením žádný problém

Zima ještě pořádně ani nezačala a meteorologové už předpovídají, že bude dlouhá a teploty spadnou hluboko pod nulu. Takový mráz už dokáže pořádně potrápit, pokud musíme jít někam ven – o to hůř, pokud v takovém mrazu musíme pracovat. Naštěstí ale existuje jednoduché řešení v podobě vyhřívaného oblečení. Takové oblečení vám nabídne vysokou výhřevnost až 50 °C, takže žádnou zimu ani mráz nemusíte pocítit.

Jak vyhřívané oblečení funguje?

Elektricky vyhřívané oblečení je speciální oblečení, které v sobě má uhlíková vlákna a díky nim dokáže vyhřívat různé zóny. Vyhřívání je funkční díky baterii, která má většinou dobrou kapacitu od 1500 až do 5200 mAh, takže vydrží 6 až 8 hodin – podle stupně výhřevnosti. Na maximální výhřevnost vydrží elektricky vyhřívané oblečení okolo 3 hodin. Topná tělesa a baterie jsou ukryty uvnitř oblečení, nicméně jde vždy snadné je vyjmout a nabít. 

Pokud máte baterii zcela nabitou, snadno ji připojíte na určené místo v oblečení a bez problému můžete začít s vyhříváním. Baterie uvnitř elektricky vyhřívaného oblečení ničemu nevadí, je vždy na takovém místě, že ji vůbec necítíte. Stejně tak necítíte dráty ani nijak nepřekáží topná tělesa a vyhřívací zóny. Oblečení je zcela přirozené a vyrobeno z kvalitního a pohodlného materiálu, většinou z bavlny, případně z bavlny a nějakých příměsí, pokud je to potřeba třeba pro pružnost materiálu.

winter-4026451_1920                                                                                                                

Nastavit si můžete hned několik vyhřívacích režimů

Většina našeho vyhřívaného oblečení nabízí několik stupňů výhřevnosti. Snadno si tak nastavíte teplotu přesně podle toho, kolik tepla potřebujete. Každý stupeň nebo režim nabízí různou výhřevnost. Například u vyhřívaného termoprádla  jsou stupně výhřevnosti nastaveny následovně.

  • výhřevnost 40 °C (baterie vydrží až 6 hodin)
  • výhřevnost 45 °C (baterie vydrží 5 hodin)
  • výhřevnost 50 °C (baterie vydrží 3 hodiny)

Podobné stupně výhřevnosti najdete u veškerého našeho elektricky vyhřívaného oblečení značky Savior. Jedná se o testované a zcela bezpečné vyhřívané oblečení od výrobce Savior, který se právě na tento druh oblečení specializuje. Nabízí například i další vyhřívané oblečení, které využijete nejen na volnočasové aktivy, sport, ale také třeba, pokud v zimě pracujete venku. 

TIP: Podívejte se, jaké další vyhřívané oblečení je vhodné na zimu.

Praní vyhřívaného oblečení není žádný problém

Možná přemýšlíte, jak elektricky vyhřívané oblečení prát, když v sobě má elektrické rozvody, topná tělíska a uhlíková vlákna. Nicméně není v tom žádná věda. Ze všeho nejdřív je důležité vyjmout baterii. Poté už stačí dát vyhřívané oblečení do pračky stejně, jako jiné oblečení. Doporučujeme se však vyhnout bělidlům, změkčovačům nebo příliš agresivním pracím práškům. Zároveň je dobré zvolit šetrný program praní – avšak vždy tak, aby se oblečení dobře vypralo. Rozhodně se nemusíte bát, je kvalitní a odolné, takže vydrží.

Vyhřívané vložky do bot jsou hitem

Hitem letošní zimy jsou bezesporu vyhřívané vložky do bot. Každý ví, že kvalitní teplé boty jsou v zimě nutností, protože pokud nemáte chodidla a nohy v teple, nebude vám teplo, i když budete mít několik vrstev kvalitního teplého oblečení. Proto jsou tak oblíbené vyhřívané vložky do bot značky Dr. Warm. Jednoduše můžete i na nich nastavit různé stupně vyhřívání, baterii mají zabudovanou uvnitř vložky a navíc mají dálkové ovládání – takže žádné dráty. Pohodlně vytáhnete dálkový ovladač a nastavíte si vyhřívání vložek do bot, jak potřebujete. Naprosto nepostradatelná vychytávka na hory, na lyže, nebo třeba kamkoli ven, kdy je pod nulou.

Podívejte se na video, které shrnuje výhody vyhřívaných vložek do bot značky Dr. Warm. Zaměřila se na ně přímo modelka Natálie Kotková.

Bezdoteku.cz na FAVI.cz